שאלות ותשובות ניתוחי עיניים

מה ההבדל בין בדיקת עיניים אצל רופא עיניים לבין בדיקת עיניים במרפאה וטרינרית?

בדיקת עיניים אצל רופא עיניים כוללת בדיקה עם  מכשור ייחודי לבדיקת העין,: מנורת סדק- slit lamp  אשר משמשת כמיקרוסקופ נייד ומאפשרת אבחון לקויות  בעין,  בדיקת לחץ תוך עיני עם מכשיר טונופן ובדיקת קרקעית העין בעזרת אופטלמוסקופ.  בדיקה מקיפה זו מאפשרת זיהוי בעיות אשר לא אפשרית ללא שימוש במכשירים אלו.  בנוסף,  יש צורך ביידע ספציפי לגבי מחלות עיניים מורכבות כדי לאפשר אבחון וטיפול נכונים.

 

כמה זמן עורכת הבדיקה?

הפגישה במרפאה אורכת בין חצי שנה לשעה ,  בהתאם לצורך.

 

אם צריך ניתוח,  האם ניתן לקבוע ישר לניתוח?

ברוב המקרים לא ניתן לקבוע ישירות לניתוח,  שכן יש צורך בבדיקה מקיפה של העין כדי לקבוע איזה ניתוח צריך ואם בכלל יש צורך בניתוח,  האם יש צורך בטיפול לפני ניתוח,  בדיקות נוספות הנדרשות לפני ניתוח כגון:  בדיקת דם,  בדיקת רשתית וכו.  ישנם מקרים מסויימים ,  למשל במקרה של cherry eye או במקרים ספציפיים אחרים,  בהם ניתן לקבוע ישירות תור לניתוח לאחר בירור מוקדם עם הוטרינר המפנה לגבי מהות הבעיה.

מה הקשר שלכם עם הוטרינר המטפל?

אנו שמחים ומעדיפים לקיים קשר הדוק עם הרופא המטפל.  אנו מבקשים לקבל טופס הפנייה לבדיקה הראשונה כדי להיות מעודכנים בכל ההיסטוריה הרפואית הרלוונטית של החיה.  לאחר הבדיקה אנו שולחים מכתב סיכום בדיקה לרופא המטפל.  במידה ויש צורך בביקורות לאחר הפגישה הראשונה,  אנו מחליטים ביחד אם יש צורך להגיע אלינו (במקרה שיש צורך במכשור מיוחד להערכת המצב)  או שניתן להמשיך מעקב אצל הרופא המטפל.  במקרה הזה אנו שומרים על קשר עם הרופא ומייעצים על פי הצורך.

האם ניתן לשלוח צילום כדי לעזור באבחנה?

לא.  ברוב המקרים לא ניתן להגיע לאבחנה נכונה רק על סמך צילום.  זה יהיה מאוד לא מקצועי מצידנו לתת ייעוץ רק על סמך צילום.  לעיתים אנו מסתייעים בצילומים לצורך מעקב אחר מקרה,  אך לא לפני הבדיקה הראשונה.

מה נוהל ניתוח?

ניתוחים מתבצעים בימי ראשון,  שלישי ורביעי בלבד (מלבד מקרי חירום) בשעות הבוקר או הצהריים.  על החיה להגיע בצום מאוכל של 8 שעות.  הניתוחים מתבצעים בהרדמה מלאה בעזרת חומרי ההרדמה הבטוחים  ביותר ובעזרת מכונת הרדמה.  ניטור ההרדמה מתבצע בעזרת מוניטור הרדמה וסייעת וטרינרית האחראית על ניטור ההרדמה.   לאחר ההרדמה החיה מתאוששת מההרדמה ומשתחררת הביתה כאשר היא מסוגלת לעמוד על רגליה וללכת,  ברוב מקרים תוך מספר שעות מהניתוח. 

מה עושים במקרים דחופים?

אנו ערוכים לקבל ולטפל במקרים דחופים 24/7.  ניתן להתקשר למרפאה  בכל שעה,  ובמקרה שהמרפאה סגורה,  תקבלו את מספר החירום של המרפאה.